Cozy house parter

COZY HOUSE to dom znajdujący się na kameralnym osiedlu położonym nieopodal centrum Górnośląskiej Metropolii – Katowic.
Właścicielom bardzo zależało na uzyskaniu funkcjonalnego i spójnego wnętrza, dającego poczucie ciepła, przytulności, ale i komfortu oraz luksusu.
Zorganizowanie wygodnej przestrzeni życiowej zgodnej z potrzebami przyszłych mieszkańców w wąskiej kuchni połączonej z nieustawnym salonem i brakiem miejsca na wyznaczenie jadalni, było najtrudniejszą częścią projektu. Podczas pracy nad układem funkcjonalnym, dzięki kilku właściwym zmianom w układzie ścian udało się nam uczynić tę wadę zaletą. Powstała kuchnia z półwyspem i rozkładanym stołem oraz wygodny salon z przestrzenią do organizacji większych przyjęć domowych. Mały wiatrołap dzięki zastosowaniu szklanych drzwi stał się częścią salonu, powiększając przy tym optycznie przestrzeń parteru.
 

Wnętrze stanowi przede wszystkim kompozycja ciepłych odcieni drewna i beży przełamanych złotymi dodatkami i bielą.
Postawiliśmy na spójny motyw przewodni w postaci wszechobecnego drewna, tapicerowanych mebli w kolorze jasnego beżu na parterze oraz w sypialni i metalowych akcentów w kolorze złota i czerni. Ciekawy akcent dodający charakteru stanowi tapeta na klatce schodowej ze wzorem nawiązującym do płytek typu marmur calacatta, które zostały zastosowane w kuchni oraz salonie.
Projekt jest świetnym przykładem, jak z pozornie nieustawnej przestrzeni można stworzyć piękne i funkcjonalne miejsce do życia, dające również szansę na dłuższą chwilę wytchnienia na tarasie przy dobrej, porannej kawie. Cozy House to ciepłe miejsce z dobrą energią dające poczucie bezpieczeństwa oraz wytchnienia po całym dniu, miejsce na ziemi, do którego chce się zawsze wracać.
 

Lokalizacja:
Polska, Siemianwice Śląskie

Metraż:
122 

Data:
2020

Zespół:
Hedo Architects